Menu Zamknij

Popularność implantów zębowych

Implanty dentystyczne to doskonałe i niezawodne rozwiązanie w leczeniu braków zębowych i przywracaniu uśmiechowi atrakcyjnego i estetycznego wyglądu. Dla większości osób dorosłych utrata zębów jest elementem starzenia się, którego można uniknąć, a liczba pacjentów wymagających zabiegów regeneracyjnych, takich jak wszczepienie implantu zębowego w celu naprawy uśmiechu, stale rośnie. Utrata zębów może być niepokojąca dla wielu osób, ale są pewne rzeczy, które możemy zrobić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty zęba i zachować jak najzdrowsze zęby, jednak próchnica i przypadkowa utrata zębów są czasem nieuniknione.

to trwała rekonstrukcja utraconych zębów


Nikt nie chce stracić zęba i chociaż często jest to poza naszą kontrolą, niektóre działania mogą pomóc utrzymać zęby w jak najzdrowszym stanie jak najdłużej. Właściwa higiena jamy ustnej jest podstawą utrzymania silnych i zdrowych zębów i dziąseł. Szczotkowanie i nitkowanie zębów pomaga usunąć płytkę nazębną, która prowadzi do próchnicy i może zapobiegać zapaleniu dziąseł. Umawiaj się na regularne wizyty kontrolne u dentysty, ponieważ wielu przypadkom utraty zębów można by zapobiec, gdyby problemy zostały wykryte wcześniej. Gdy stracisz ząb w sposób przypadkowy lub w wyniku zabiegu chirurgicznego, chirurg stomatolog zaleci kilka opcji w zależności od konkretnego przypadku i budżetu pacjenta. Opcje te mogą obejmować implanty zębowe, mosty, korony, licówki lub protezy.

Co sprawia, że sztuczny ząb jest najlepszym rozwiązaniem?


Wszczepienie implantu zębowego polega na chirurgicznym umieszczeniu w kości szczęki gwintowanego, metalowego lub ceramicznego wkładu, w celu zastąpienia struktury korzenia brakującego zęba. Następnie po wyleczeniu montuje się sztuczny ząb, który w niczym nie różni się od zębów naturalnych. Stomatolog zaprojektuje i wykona implanty zębowe tak, aby idealnie pasowały do naturalnych zębów pacjenta. W ten sposób uzyskasz piękny, symetryczny uśmiech i jest mało prawdopodobne, aby ludzie byli w stanie zauważyć, że masz sztuczny ząb. Implanty dentystyczne są dobrze znane i chwalone za ich wytrzymałość i trwałość. Przy odpowiedniej opiece i uwadze, implanty stomatologiczne mogą często przetrwać nawet 25 lat bez konieczności wymiany.


Ponieważ implanty zębowe są zamocowane na stałe, odpowiednio dopasowany sztuczny ząb nie będzie miał wpływu na mowę lub zdolność żucia. Posiadanie implantów dentystycznych może poprawić zdrowie jamy ustnej, ponieważ sąsiednie zęby zwykle nie muszą być piłowane ani usuwane w celu wstawienia implantu, jak to ma miejsce przy protezach i mostkach, co oznacza, że pozostałe zęby pozostają zdrowe i nienaruszone. Ponadto wszczepienie implantu zębowego oznacza, że naturalna, niewielka szczelina między zębami pozostaje, dzięki czemu można nadal odpowiednio czyścić przestrzenie między zębami, aby zapobiec infekcji. Ponieważ implant zostanie bezpiecznie zakorzeniony, nie musisz się martwić o kłopotliwe sytuacje, na przykład kolacje, podczas których musisz usunąć tymczasowy mostek czy protezę przed jedzeniem niektórych pokarmów.

Opublikowano wBLOG
Call Now ButtonZadzwoń! +48 693 760 000