Menu Zamknij

Chirurgia stomatologiczna Kraków

chirurgia stomatologiczna kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

Chirurgia stomatologiczna Kraków - Bronowice, Azory

Obecna chirurgia stomatologiczna nie jest tylko przykrą ekstrakcją zęba czy nacięciem ropnia. Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna to przede wszystkim poprawianie i upiększanie uśmiechu za pomocą implantów czy rekonstrukcji kostnych.

Jak powszechnie wiadomo, technika idzie do przodu, rozwija się i ma to odzwierciedlenie również w stomatologii. Zabiegi, które kiedyś wydawały się niemożliwe, dzisiaj można je nazwać rutynowymi procesami.

W chwili obecnej chirurgia stomatologiczna daje wiele alternatywnych rozwiązań, które w łatwy i bezbolesny sposób wpływają na lepsze samopoczucie pacjenta, a nawet na poprawę komfortu życia.

W naszej przychodni każdy zabieg chirurgiczny wykonywany jest przy bezpiecznym dla pacjenta znieczuleniu miejscowym. Oprócz tradycyjnych znieczuleń, typu nasiękowe i przewodowe, dysponujemy również całkowicie bezbolesnego systemu komputerowego The Wand.

ZABIEGI CHIRURGICZNE WYKONYWANE W NASZYM CENTRUM STOMATOLOGICZNYM:

  • Usunięcie zęba mlecznego
  • Usunięcie zęba stałego/korzeni
  • Usunięcie zęba mądrości
  • Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego zęba mądrości
  • Ekstrakcje chirurgiczne
  • Resekcja wierzchołka korzenia
  • Nacięcie ropnia

PAMIĘTAJ, ŻE…

Tylko stomatolog jest w stanie określić czy ząb jest przeznaczony do usunięcia.

Wskazaniami do tego zabiegu są:

zgorzel miazgi zęba oraz zmiany okołowierzchołkowe w zębach, nierokujące sukcesem w leczeniu
pozycja zęba poza łukiem- gdy nie można skorygować go ortodontycznie
ekstrakcja mająca na celu stworzenie wystarczającego miejsca pozostałym zębom (wskazanie z przyczyn ortodontycznych) oraz wiele innych
pionowe lub wieloodłamowe pęknięcia korzeni oraz inne

chirurgia stomatologiczna kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

PRZECIWWSKAZANIA

Pewne procesy występujące w sąsiedztwie zęba mogą być przeciwwskazaniem do ekstrakcji. Są to m. in.:

przypadki gdy ząb tkwi w guzie nowotworowym bądź jego sąsiedztwie
przeciwwskazania ogólnoustrojowe (miesiączka, ciąża)

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja z chirurgiem, jak również wykonanie zdjęcia punktowego zęba (które można wykonać w naszej pracowni rentgenowskiej), a w szczególnych przypadkach komputerowego badania tomograficznego.
W naszym centrum stomatologicznym lekarze usuwają zęby w sposób standardowy oraz w niektórych przypadkach w sposób chirurgiczny. Do tego typu zabiegu kwalifikują się zęby zatrzymane oraz zęby których korona uległa całkowitemu zniszczeniu.
W takich przypadkach stosowane są najczęściej znieczulenia miejscowe, m.in. najnowszej technologii znieczulenie komputerowe The Wand.

Aby uniknąć ekstrakcji należy regularnie kontrolować stan swoich zębów. Zalecane są wizyty kontrolne co 6 miesięcy. Podczas takich wizyt można wykryć wczesne stadium próchnicy, ognisk zapalnych i uniknąć nieodwracalnych zmian.

Zapraszamy serdecznie pacjentów z okolic Krakowa – ZabierzówBaliceKrzeszowiceModlniczka.

Opinia klientów jest dla nas ważna

Każdy Pacjent to dla nas odrębna historia. Nie liczymy numerków na liście Pacjentów do przyjęcia… Widzimy człowieka, któremu należy pomóc, doradzić, poświęcić chwilę, aby rozwiać jego wątpliwości… Nie wahaj się! Zaufaj nam i zostań naszym kolejnym zadowolonym Pacjentem.

5/5
Gorąco polecam Albusdent! Pod opiekę trafiłam do doktor Anny Szyperskiej i była to najlepsza decyzja. Rzetelna, sympatyczna, z dużym doświadczeniem kobieta, która potrafi świetnie doradzić, przez co mogę cieszyć się teraz pięknym uśmiechem. Razem z Panią Anetką (która od wejścia wita szerokim uśmiechem) tworzą duet idealny, przez co atmosfera podczas wizyty jest znakomita.
Karolina

Umów się na konsultacje

Zadzwoń lub umów się online

693 760 000

Call Now ButtonZadzwoń! +48 693 760 000