Menu Zamknij

Chirurgia stomatologiczna Kraków

Chirurgia stomatologiczna Kraków - Bronowice, Azory

Obecna chirurgia stomatologiczna nie jest tylko przykrą ekstrakcją zęba czy nacięciem ropnia. Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna to przede wszystkim poprawianie i upiększanie uśmiechu za pomocą implantów czy rekonstrukcji kostnych.

Jak powszechnie wiadomo, technika idzie do przodu, rozwija się i ma to odzwierciedlenie również w stomatologii. Zabiegi, które kiedyś wydawały się niemożliwe, dzisiaj można je nazwać rutynowymi procesami.

W chwili obecnej chirurgia stomatologiczna daje wiele alternatywnych rozwiązań, które w łatwy i bezbolesny sposób wpływają na lepsze samopoczucie pacjenta, a nawet na poprawę komfortu życia.

W naszej przychodni każdy zabieg chirurgiczny wykonywany jest przy bezpiecznym dla pacjenta znieczuleniu miejscowym. Oprócz tradycyjnych znieczuleń, typu nasiękowe i przewodowe, dysponujemy również całkowicie bezbolesnego systemu komputerowego The Wand.

ZABIEGI CHIRURGICZNE WYKONYWANE W NASZYM CENTRUM STOMATOLOGICZNYM:

  • Usunięcie zęba mlecznego
  • Usunięcie zęba stałego/korzeni
  • Usunięcie zęba mądrości
  • Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego zęba mądrości
  • Ekstrakcje chirurgiczne
  • Resekcja wierzchołka korzenia
  • Nacięcie ropnia

PAMIĘTAJ, ŻE…

Tylko stomatolog jest w stanie określić czy ząb jest przeznaczony do usunięcia.

Wskazaniami do tego zabiegu są:

zgorzel miazgi zęba oraz zmiany okołowierzchołkowe w zębach, nierokujące sukcesem w leczeniu
pozycja zęba poza łukiem- gdy nie można skorygować go ortodontycznie
ekstrakcja mająca na celu stworzenie wystarczającego miejsca pozostałym zębom (wskazanie z przyczyn ortodontycznych) oraz wiele innych
pionowe lub wieloodłamowe pęknięcia korzeni oraz inne

PRZECIWWSKAZANIA

Pewne procesy występujące w sąsiedztwie zęba mogą być przeciwwskazaniem do ekstrakcji. Są to m. in.:

przypadki gdy ząb tkwi w guzie nowotworowym bądź jego sąsiedztwie
przeciwwskazania ogólnoustrojowe (miesiączka, ciąża)

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja z chirurgiem, jak również wykonanie zdjęcia punktowego zęba (które można wykonać w naszej pracowni rentgenowskiej), a w szczególnych przypadkach komputerowego badania tomograficznego.
W naszym centrum stomatologicznym lekarze usuwają zęby w sposób standardowy oraz w niektórych przypadkach w sposób chirurgiczny. Do tego typu zabiegu kwalifikują się zęby zatrzymane oraz zęby których korona uległa całkowitemu zniszczeniu.
W takich przypadkach stosowane są najczęściej znieczulenia miejscowe, m.in. najnowszej technologii znieczulenie komputerowe The Wand.

Aby uniknąć ekstrakcji należy regularnie kontrolować stan swoich zębów. Zalecane są wizyty kontrolne co 6 miesięcy. Podczas takich wizyt można wykryć wczesne stadium próchnicy, ognisk zapalnych i uniknąć nieodwracalnych zmian.

Zapraszamy serdecznie pacjentów z okolic Krakowa – ZabierzówBaliceKrzeszowiceModlniczka.