Menu Zamknij

Chirurgia stomatologiczna Kraków

chirurgia stomatologiczna kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

Chirurgia stomatologiczna Kraków - Bronowice, Azory

Obecna chirurgia stomatologiczna nie jest tylko przykrą ekstrakcją zęba czy nacięciem ropnia. Dzisiejsza chirurgia stomatologiczna to przede wszystkim poprawianie i upiększanie uśmiechu za pomocą implantów czy rekonstrukcji kostnych.

Jak powszechnie wiadomo, technika idzie do przodu, rozwija się i ma to odzwierciedlenie również w stomatologii. Zabiegi, które kiedyś wydawały się niemożliwe, dzisiaj można je nazwać rutynowymi procesami.

W chwili obecnej chirurgia stomatologiczna daje wiele alternatywnych rozwiązań, które w łatwy i bezbolesny sposób wpływają na lepsze samopoczucie pacjenta, a nawet na poprawę komfortu życia.

W naszej przychodni każdy zabieg chirurgiczny wykonywany jest przy bezpiecznym dla pacjenta znieczuleniu miejscowym. Oprócz tradycyjnych znieczuleń, typu nasiękowe i przewodowe, dysponujemy również całkowicie bezbolesnego systemu komputerowego The Wand.

ZABIEGI CHIRURGICZNE WYKONYWANE W NASZYM CENTRUM STOMATOLOGICZNYM:

 • Usunięcie zęba mlecznego
 • Usunięcie zęba stałego/korzeni
 • Usunięcie zęba mądrości
 • Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego zęba mądrości
 • Ekstrakcje chirurgiczne
 • Resekcja wierzchołka korzenia
 • Nacięcie ropnia

PAMIĘTAJ, ŻE…

Tylko stomatolog jest w stanie określić czy ząb jest przeznaczony do usunięcia.

Wskazaniami do tego zabiegu są:

zgorzel miazgi zęba oraz zmiany okołowierzchołkowe w zębach, nierokujące sukcesem w leczeniu
pozycja zęba poza łukiem- gdy nie można skorygować go ortodontycznie
ekstrakcja mająca na celu stworzenie wystarczającego miejsca pozostałym zębom (wskazanie z przyczyn ortodontycznych) oraz wiele innych
pionowe lub wieloodłamowe pęknięcia korzeni oraz inne

chirurgia stomatologiczna kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

PRZECIWWSKAZANIA

Pewne procesy występujące w sąsiedztwie zęba mogą być przeciwwskazaniem do ekstrakcji. Są to m. in.:

przypadki gdy ząb tkwi w guzie nowotworowym bądź jego sąsiedztwie
przeciwwskazania ogólnoustrojowe (miesiączka, ciąża)

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja z chirurgiem, jak również wykonanie zdjęcia punktowego zęba (które można wykonać w naszej pracowni rentgenowskiej), a w szczególnych przypadkach komputerowego badania tomograficznego.
W naszym centrum stomatologicznym lekarze usuwają zęby w sposób standardowy oraz w niektórych przypadkach w sposób chirurgiczny. Do tego typu zabiegu kwalifikują się zęby zatrzymane oraz zęby których korona uległa całkowitemu zniszczeniu.
W takich przypadkach stosowane są najczęściej znieczulenia miejscowe, m.in. najnowszej technologii znieczulenie komputerowe The Wand.

Aby uniknąć ekstrakcji należy regularnie kontrolować stan swoich zębów. Zalecane są wizyty kontrolne co 6 miesięcy. Podczas takich wizyt można wykryć wczesne stadium próchnicy, ognisk zapalnych i uniknąć nieodwracalnych zmian.

Zapraszamy serdecznie pacjentów z okolic Krakowa – ZabierzówBaliceKrzeszowiceModlniczka.

Opinia klientów jest dla nas ważna

Każdy Pacjent to dla nas odrębna historia. Nie liczymy numerków na liście Pacjentów do przyjęcia… Widzimy człowieka, któremu należy pomóc, doradzić, poświęcić chwilę, aby rozwiać jego wątpliwości… Nie wahaj się! Zaufaj nam i zostań naszym kolejnym zadowolonym Pacjentem.

Na podstawie 27 opinii
Michal Frączek
Michal Frączek
2023-03-15
Byłem już 3 razy i wracam za każdym razem - petarda !
Sonia Jarczyk
Sonia Jarczyk
2023-03-14
Do Centrum Stomatologicznego Albusdent trafiłam w kryzysowej sytuacji z polecenia przyjaciółki. Na szczęście szybko udało się znaleść dla mnie termin i opanować sytuację. Jestem wdzięczna za pomoc i wszystkim bardzo polecam 🙂
Ada Barteczko
Ada Barteczko
2023-03-10
Wizyta przebiegła bezproblemowo i bezbolesnie w miłej atmosferze. Panie na recepcji bardzo miłe, zostało przeprowadzone szczegółowe badanie oraz lekarz rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Serdecznie polecam!
Lorenzo Ferrazzano
Lorenzo Ferrazzano
2023-03-10
I was in Albusdent and I am very plasently surprised that the communication with doctor was super easy.The visit went very well, without pain and in good atmosphere. I really recomend that place to all of the foreign people”
Ania Kacprzyk
Ania Kacprzyk
2023-03-10
Jestem bardzo zadowolona z wizyty, Panie na recepcji bardzo pomocne, na wizycie Pan doktor cierpliwie odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dziękuje całemu zespołowi, w szczególności Pani Wiktorii , która nie odprawiła mnie z kwitkiem przy umawianiu kolejnej wizyty gdy mój grafik nie pokrywał się idealnie z grafikiem gabinetu!
Anna Korzeniowska
Anna Korzeniowska
2023-03-10
Do Albusdent trafiłam z polecenia i się nie zawiodłam! Wizyta odbyła się PUNKTUALNIE i w miłej atmosferze. Pani doktor ze szczegółami opowiedziała mi przebieg leczenia i odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dodatkowo przyjemne, czyste i nowoczesne wnętrze. Polecam dalej;)
dradex
dradex
2023-03-10
Pozdrawiam miłe Panie z obsługi oraz Panią szefową. Profesjonalne podejście do pacjenta, szybka oraz przyjemna wizyta polecam gorąco 😀
adrian manton
adrian manton
2023-03-09
For as long as I can remember, I was bothered by the appearance of my teeth. I often thought about getting a few crowns done, but the cost in Ireland often outweighed the need to do this work. I had previously looked into getting dental work done abroad but always found some silly reason not to go until my Polish friend suggested Albusdent in Krakow to me. After a few emails with Albusdent's owner, Magda, describing the work I wanted to do, it was suggested that I visit her clinic to review my options and see the quality of work done on previous patients. After seeing their great results, I decided to get a few crowns done in Albusdent. Following a thorough consultation with the dentist, I decided to go ahead with their dental plan we had just discussed. It was one of the best decisions I have ever made and I cannot recommend Albusdent enough. Both the owner, Magda, and her staff were very professional, friendly, helpful, informative, and made me feel extremely comfortable during my visit. Their Aftercare service showed no limits as they always answered any questions or queries I had. I would highly recommend Albusdent to anyone thinking of getting dental work done outside Ireland as I now find myself asking why I didn't do this sooner.
Dariusz Grzelak
Dariusz Grzelak
2023-03-09
Klinika godna polecenia! Wszyscy mili uprzejmi i zAngażowani. Dentystka bardzo profesjonalna. Jeszcze tam wrócę nie raz 😁

Umów się na konsultacje

Zadzwoń lub umów się online

komórkowy 693 760 000

stacjonarny 12 411 00 67

X

  Chcesz umówić się na wizytę lub zapytać o szczegóły - zostaw kontakt oddzwonimy!

  +48 693 760 000