Menu Zamknij

Stomatologia estetyczna Kraków

Stomatologia estetyczna Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

Stomatologia estetyczna Kraków - Bronowice

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda specjalność stomatologii, zajmująca się poprawą wyglądu uzębienia i twarzy. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na piękny, lśniący uśmiech i dzięki postępowi w dziedzinie materiałów stomatologicznych. Piękny uśmiech, który przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie, stał się znaczącym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Piękny uśmiech to zęby zdrowe, białe, ustawione prosto w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga nie tylko wykorzystania najnowocześniejszych technologii, pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.

LICÓWKI CERAMICZNE
To kolejny krok w procesie poprawy estetyki zębów, stosowany w przypadku silnych, rozległych przebarwień zębów opornych na systemy wybielające, starcia zębów czy silnego niedorozwoju szkliwa. Metoda ta zapewnia doskonały efekt estetyczny dzięki bardzo oszczędnemu opracowaniu szkliwa w licowej (przedniej) części zęba i uzupełnieniu go następnie porcelanową „osłoną”.

KORONY PROTETYCZNE I INNE UZUPEŁNIENIA ESTETYCZNE
Rozwiązanie to znajduje zastosowanie w przypadku zębów osłabionych dużą ilością wypełnień lub innych sytuacjach uniemożliwiających założenie licówek. Przygotowanie zęba do zabezpieczenia koroną protetyczną wiąże się z koniecznością oszlifowania zęba w celu stworzenia miejsca dla tworzywa uzupełnienia. Może to być:
– porcelana napalona na metal (nieszlachetny lub złoto) – konstrukcja bardzo bezpieczna, sprawdzona przez długoletnie doświadczenia; brak przepuszczalności światła przez część metalową ogranicza jednak możliwość pełnego odtworzenia cech naturalnego zęba; zastosowanie stopu szlachetnego redukuje odkładanie się płytki nazębnej wokół koron;
– ceramika, która zapewnia wysokie walory estetyczne, dzięki możliwości odtworzenia naturalnych cech zęba np. przezierność brzegu siecznego; ścieralność zbliżona do zębów naturalnych.W sytuacji występowania jakichkolwiek braków zębowych pacjenci naszej kliniki kierowani są na konsultację protetyczną lub implantologiczną, gdzie otrzymają rzetelną informację o pełnej gamie dostępnych rozwiązań.

KOREKTA KSZTAŁTU ZĘBÓW MATERIAŁAMI KOMPOZYTOWYMI
W stomatologii estetycznej obowiązuje zasada minimum ingerencji przy maksimum efektu, postępowanie zawsze rozpoczyna się więc od jak najmniej inwazyjnych metod. Przykładowo, w przypadku nieprawidłowego kształtu zęba (zęby stożkowate, małe, po urazach), obecności diastemy czy wrodzonych ubytków szkliwa terapię rozpoczyna się od próby korekty kształtu zębów materiałem kompozytowym, a dopiero w sytuacji uzyskania niedostatecznego efektu sięga się po inne metody (korekta ortodontyczna, licówki ceramiczne, korony protetyczne). W Albus Dent osiągamy w tej dziedzinie spektakularne wyniki, m.in. dzięki zastosowaniu najnowszej generacji materiałów kompozytowych do estetycznej odbudowy zębów.

 

Licówki ceramiczne

Należy pamiętać, że prawdziwą wizytówką każdego z nas jest piękny i zdrowy uśmiech. Jednak nie zawsze potrafimy z niego korzystać, wykręcając się tym, że nasze zęby nie mają perłowego blasku, nie są białe jak w przypadku hollywoodzkich gwiazd. Posiadamy kompleksy na punkcie przebarwień nazębnych, występującej diastemy, plam czy uszczerbień, które często nie nadają uroku naszym zębom. W takim przypadku należy pamiętać, że w AlbusDent uczynimy Twój uśmiech piękniejszym!

Najpopularniejszym i zarazem najbardziej efektownym spośród wielu rozwiązań na tego typu wady są licówki ceramiczne. Są to cienkie, najczęściej ceramiczne płytki nakładane na zęby i mocowane do nich na trwałe. Przyczyniają się do nadania zębom odpowiedniego koloru, poprawiają ich kształt, wyrównują ich ułożenie, a także wielkość.

Licówki stosuje się u:

  • osób z trwałymi przebarwieniami na zębach, których nie można wybielić,
  • osób z diastemą (przerwą między zębami),
  • osób, które posiadają nierówności na powierzchni zębów,
  • osób, które chcą zakryć nieładne, nieestetyczne wypełnienia,
  • osób, które chcą skorygować wielkość lub kształt swoich zębów.

Zabieg nakładania licówek przebiega w dwóch etapach:
W pierwszym etapie, stomatolog musi spiłować szkliwo z powierzchni zębów ( szlifuje się cieniutką warstwę szkliwa, w taki sposób, aby ząb nie został uszkodzony, ale przygotowany pod licówkę). W przypadku pacjentów z wrażliwymi zębami, szlifuje się przy wcześniejszym podaniu znieczulenia. Następnie pobierany jest wycisk zębów, dzięki któremu zostaną przygotowane licówki idealnie dopasowane do zgryzu pacjenta.

Zanim przyjdzie czas na drugą część zabiegu, należy odczekać kilka lub kilkanaście dni. W tym czasie protetyk modeluje licówki. Obecnie często przygotowuje się licówki automatycznie, czyli przy pomocy komputera, co sprawia, że proces ten skraca się w czasie.

Kolejna wizyta pacjenta u lekarza stomatologa to już moment cementowania do zębów pacjenta licówek. Dzięki temu zabiegowi są one na trwałe przymocowane oraz idealnie dopasowane. Zatem różnica pomiędzy własnymi zębami a licówkami jest dla pacjenta nieodczuwalna i nie powoduje dyskomfortu.

Licówki ceramiczne są niezwykle trwałe, a ryzyko odpadnięcia sprowadza się do minimum. Jednak należy mieć na uwadze , że aby podtrzymać efekt przez długi czas, trzeba dbać o higienę jamy ustnej, pielęgnować żeby i dziąsła.

Zabieg ten jest kosztowny, ale mimo to coraz więcej osób decyduję się na jego wykonanie. Zyskując satysfakcję z pięknego, hollywoodzkiego uśmiechu, koszty zabiegu spadną na drugi plan.

licowki kraków

Opinia klientów jest dla nas ważna

Każdy Pacjent to dla nas odrębna historia. Nie liczymy numerków na liście Pacjentów do przyjęcia… Widzimy człowieka, któremu należy pomóc, doradzić, poświęcić chwilę, aby rozwiać jego wątpliwości… Nie wahaj się! Zaufaj nam i zostań naszym kolejnym zadowolonym Pacjentem.

Na podstawie 27 opinii
Michal Frączek
Michal Frączek
2023-03-15
Byłem już 3 razy i wracam za każdym razem - petarda !
Sonia Jarczyk
Sonia Jarczyk
2023-03-14
Do Centrum Stomatologicznego Albusdent trafiłam w kryzysowej sytuacji z polecenia przyjaciółki. Na szczęście szybko udało się znaleść dla mnie termin i opanować sytuację. Jestem wdzięczna za pomoc i wszystkim bardzo polecam 🙂
Ada Barteczko
Ada Barteczko
2023-03-10
Wizyta przebiegła bezproblemowo i bezbolesnie w miłej atmosferze. Panie na recepcji bardzo miłe, zostało przeprowadzone szczegółowe badanie oraz lekarz rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Serdecznie polecam!
Lorenzo Ferrazzano
Lorenzo Ferrazzano
2023-03-10
I was in Albusdent and I am very plasently surprised that the communication with doctor was super easy.The visit went very well, without pain and in good atmosphere. I really recomend that place to all of the foreign people”
Ania Kacprzyk
Ania Kacprzyk
2023-03-10
Jestem bardzo zadowolona z wizyty, Panie na recepcji bardzo pomocne, na wizycie Pan doktor cierpliwie odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dziękuje całemu zespołowi, w szczególności Pani Wiktorii , która nie odprawiła mnie z kwitkiem przy umawianiu kolejnej wizyty gdy mój grafik nie pokrywał się idealnie z grafikiem gabinetu!
Anna Korzeniowska
Anna Korzeniowska
2023-03-10
Do Albusdent trafiłam z polecenia i się nie zawiodłam! Wizyta odbyła się PUNKTUALNIE i w miłej atmosferze. Pani doktor ze szczegółami opowiedziała mi przebieg leczenia i odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dodatkowo przyjemne, czyste i nowoczesne wnętrze. Polecam dalej;)
dradex
dradex
2023-03-10
Pozdrawiam miłe Panie z obsługi oraz Panią szefową. Profesjonalne podejście do pacjenta, szybka oraz przyjemna wizyta polecam gorąco 😀
adrian manton
adrian manton
2023-03-09
For as long as I can remember, I was bothered by the appearance of my teeth. I often thought about getting a few crowns done, but the cost in Ireland often outweighed the need to do this work. I had previously looked into getting dental work done abroad but always found some silly reason not to go until my Polish friend suggested Albusdent in Krakow to me. After a few emails with Albusdent's owner, Magda, describing the work I wanted to do, it was suggested that I visit her clinic to review my options and see the quality of work done on previous patients. After seeing their great results, I decided to get a few crowns done in Albusdent. Following a thorough consultation with the dentist, I decided to go ahead with their dental plan we had just discussed. It was one of the best decisions I have ever made and I cannot recommend Albusdent enough. Both the owner, Magda, and her staff were very professional, friendly, helpful, informative, and made me feel extremely comfortable during my visit. Their Aftercare service showed no limits as they always answered any questions or queries I had. I would highly recommend Albusdent to anyone thinking of getting dental work done outside Ireland as I now find myself asking why I didn't do this sooner.
Dariusz Grzelak
Dariusz Grzelak
2023-03-09
Klinika godna polecenia! Wszyscy mili uprzejmi i zAngażowani. Dentystka bardzo profesjonalna. Jeszcze tam wrócę nie raz 😁

Umów się na konsultacje

Zadzwoń lub umów się online

komórkowy 693 760 000

stacjonarny 12 411 00 67

X

    Chcesz umówić się na wizytę lub zapytać o szczegóły - zostaw kontakt oddzwonimy!

    +48 693 760 000