Menu Zamknij

Protetyka Kraków

protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

Protetyka Kraków - Bronowice, Azory

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się odbudową utraconych lub uszkodzonych zębów i korygowaniem naturalnego układu i estetyki twarzy. Leczenie protetyczne ma na celu nie tylko względy estetyczne, ale co najważniejsze – przywrócenie funkcji żucia i zapobieganie pojawieniu się nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawów skroniowo – żuchwowych.

Ząb złamany lub zniszczony przez próchnicę można odbudować z pomocą nowoczesnych materiałów kompozytowych. Nawet bardzo mocno złamany ząb daje się często odbudować wkładem koronowo – korzeniowym, a następnie koroną. Luka po utraconym jednym zębie może być zwykle uzupełniona za pomocą mostu przyklejanego do zębów sąsiednich.

Można tez zastosować most osadzany przy pomocy koron. Niestety wiąże się to z oszlifowaniem, a więc zniszczeniem jednego albo dwóch zębów sąsiednich.

Poważniejsze braki zębowe uzupełnia się za pomocą protezy szkieletowej. Proteza szkieletowa doskonale zastępuje zęby własne, gdyż mechanizmy znajdujące się w takim urządzeniu są pomyślane w ten sposób, aby nie niszczyły zębów naturalnych i nie działały szkodliwie na błonę śluzowa jamy ustnej.

protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

W przypadku utraty większej liczby zębów lekarz stomatolog zaleca wykonanie protezy ruchomej – szkieletowej lub płytowej. Rodzaj protezy zależy od kilku czynników, ale przede wszystkim od umiejętności utrzymywania higieny jamy ustnej przez osobę, która tę protezę będzie użytkowała. Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że u posiadaczy protez szybciej powstaje nalot nazębny. Nie tylko na zębach pokrytych protezą, ale również na zębach z łuku przeciwległego, gdzie płyta protezy nie przylega do zębów.

Akrylowe protezy częściowe i całkowite należy bezwzględnie zdejmować na noc. Zęby, do których proteza przylega w ciągu dnia, trzeba dokładnie wyczyścić, a dziąsła wymasować. Usta należy kilkakrotnie przepłukać wodą. Samą protezę, po wyjęciu z ust, należy dokładnie oczyścić, a następnie włożyć do naczynia z wodą, najlepiej przegotowaną. Przechowywanie protez akrylowych w stanie suchym nie jest wskazane z uwagi na to, że następuje odparowanie wchłoniętej przez to tworzywo wilgoci. Skutkiem tego może być skurczenie się protezy, powodujące jej odkształcenie i mniejszą odporność na złamanie. Protezę należy zdejmować również po każdym posiłku, dokładnie ją czyszcząc z resztek pokarmowych i nalotu. Nie wolno zapominać przy tym o własnych zębach. Do mycia protez służą specjalne szczoteczki o włóknie tak dostosowanym, by nie niszczyło tworzywa.

Korony pełnoceramiczne

Ten rodzaj koron, wykonany jest w całości z ceramiki, bez obecności innych materiałów. Największą zaletą tego typu koron jest to, że wykonane są z przezroczystego materiału, który jest atrakcyjny dla oka i bez problemu dopasowuje się do koloru pozostałych zębów, sprawiając tym samym wrażenie naturalnych koron pacjenta.

Wybierając korony pełnoceramiczne nie ma ryzyka reakcji alergicznej, ani nadwrażliwości na zimne lub ciepłe posiłki.

protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

Proteza szkieletowa

Jest to najlepsze rozwiązanie spośród wszelkiego rodzaju protez ruchomych. Wykonane są z metalu, ale nie uciskają dziąseł pacjenta, dlatego sprawiają, że pacjenci czuja się bardziej komfortowo.

Proteza nylonowa

Protezy nylonowe są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego (Valplast) i jest to jeden z najnowszych osiągnięć protetyki.

Ten rodzaj protez jest alternatywą do protez akrylowych częściowych i całkowitych. Mają wiele zalet, między innymi sprawiają, że ich  użytkowanie jest dużo łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

Protezy nylonowe to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów z alergią na metal, epileptyków oraz dla osób, których protezy są narażone na częste złamania.

Zapraszamy serdecznie pacjentów z okolic Krakowa – ZabierzówBaliceKrzeszowiceModlniczka.

Opinia klientów jest dla nas ważna

Każdy Pacjent to dla nas odrębna historia. Nie liczymy numerków na liście Pacjentów do przyjęcia… Widzimy człowieka, któremu należy pomóc, doradzić, poświęcić chwilę, aby rozwiać jego wątpliwości… Nie wahaj się! Zaufaj nam i zostań naszym kolejnym zadowolonym Pacjentem.

5/5
Gorąco polecam Albusdent! Pod opiekę trafiłam do doktor Anny Szyperskiej i była to najlepsza decyzja. Rzetelna, sympatyczna, z dużym doświadczeniem kobieta, która potrafi świetnie doradzić, przez co mogę cieszyć się teraz pięknym uśmiechem. Razem z Panią Anetką (która od wejścia wita szerokim uśmiechem) tworzą duet idealny, przez co atmosfera podczas wizyty jest znakomita.
Karolina

Umów się na konsultacje

Zadzwoń lub umów się online

693 760 000

Spadające płatki Call Now ButtonZadzwoń! +48 693 760 000