Menu Zamknij

Protetyka Kraków

protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

Protetyka Kraków - Bronowice, Azory

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się odbudową utraconych lub uszkodzonych zębów i korygowaniem naturalnego układu i estetyki twarzy. Leczenie protetyczne ma na celu nie tylko względy estetyczne, ale co najważniejsze – przywrócenie funkcji żucia i zapobieganie pojawieniu się nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawów skroniowo – żuchwowych.

Ząb złamany lub zniszczony przez próchnicę można odbudować z pomocą nowoczesnych materiałów kompozytowych. Nawet bardzo mocno złamany ząb daje się często odbudować wkładem koronowo – korzeniowym, a następnie koroną. Luka po utraconym jednym zębie może być zwykle uzupełniona za pomocą mostu przyklejanego do zębów sąsiednich.

Można tez zastosować most osadzany przy pomocy koron. Niestety wiąże się to z oszlifowaniem, a więc zniszczeniem jednego albo dwóch zębów sąsiednich.

Poważniejsze braki zębowe uzupełnia się za pomocą protezy szkieletowej. Proteza szkieletowa doskonale zastępuje zęby własne, gdyż mechanizmy znajdujące się w takim urządzeniu są pomyślane w ten sposób, aby nie niszczyły zębów naturalnych i nie działały szkodliwie na błonę śluzowa jamy ustnej.

protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

W przypadku utraty większej liczby zębów lekarz stomatolog zaleca wykonanie protezy ruchomej – szkieletowej lub płytowej. Rodzaj protezy zależy od kilku czynników, ale przede wszystkim od umiejętności utrzymywania higieny jamy ustnej przez osobę, która tę protezę będzie użytkowała. Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że u posiadaczy protez szybciej powstaje nalot nazębny. Nie tylko na zębach pokrytych protezą, ale również na zębach z łuku przeciwległego, gdzie płyta protezy nie przylega do zębów.

Akrylowe protezy częściowe i całkowite należy bezwzględnie zdejmować na noc. Zęby, do których proteza przylega w ciągu dnia, trzeba dokładnie wyczyścić, a dziąsła wymasować. Usta należy kilkakrotnie przepłukać wodą. Samą protezę, po wyjęciu z ust, należy dokładnie oczyścić, a następnie włożyć do naczynia z wodą, najlepiej przegotowaną. Przechowywanie protez akrylowych w stanie suchym nie jest wskazane z uwagi na to, że następuje odparowanie wchłoniętej przez to tworzywo wilgoci. Skutkiem tego może być skurczenie się protezy, powodujące jej odkształcenie i mniejszą odporność na złamanie. Protezę należy zdejmować również po każdym posiłku, dokładnie ją czyszcząc z resztek pokarmowych i nalotu. Nie wolno zapominać przy tym o własnych zębach. Do mycia protez służą specjalne szczoteczki o włóknie tak dostosowanym, by nie niszczyło tworzywa.

Korony pełnoceramiczne

Ten rodzaj koron, wykonany jest w całości z ceramiki, bez obecności innych materiałów. Największą zaletą tego typu koron jest to, że wykonane są z przezroczystego materiału, który jest atrakcyjny dla oka i bez problemu dopasowuje się do koloru pozostałych zębów, sprawiając tym samym wrażenie naturalnych koron pacjenta.

Wybierając korony pełnoceramiczne nie ma ryzyka reakcji alergicznej, ani nadwrażliwości na zimne lub ciepłe posiłki.

protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne
protetyka Kraków ALBUSDENT - Centrum Stomatologiczne

Proteza szkieletowa

Jest to najlepsze rozwiązanie spośród wszelkiego rodzaju protez ruchomych. Wykonane są z metalu, ale nie uciskają dziąseł pacjenta, dlatego sprawiają, że pacjenci czuja się bardziej komfortowo.

Proteza nylonowa

Protezy nylonowe są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego (Valplast) i jest to jeden z najnowszych osiągnięć protetyki.

Ten rodzaj protez jest alternatywą do protez akrylowych częściowych i całkowitych. Mają wiele zalet, między innymi sprawiają, że ich  użytkowanie jest dużo łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

Protezy nylonowe to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów z alergią na metal, epileptyków oraz dla osób, których protezy są narażone na częste złamania.

Zapraszamy serdecznie pacjentów z okolic Krakowa – ZabierzówBaliceKrzeszowiceModlniczka.

Opinia klientów jest dla nas ważna

Każdy Pacjent to dla nas odrębna historia. Nie liczymy numerków na liście Pacjentów do przyjęcia… Widzimy człowieka, któremu należy pomóc, doradzić, poświęcić chwilę, aby rozwiać jego wątpliwości… Nie wahaj się! Zaufaj nam i zostań naszym kolejnym zadowolonym Pacjentem.

Na podstawie 27 opinii
Michal Frączek
Michal Frączek
2023-03-15
Byłem już 3 razy i wracam za każdym razem - petarda !
Sonia Jarczyk
Sonia Jarczyk
2023-03-14
Do Centrum Stomatologicznego Albusdent trafiłam w kryzysowej sytuacji z polecenia przyjaciółki. Na szczęście szybko udało się znaleść dla mnie termin i opanować sytuację. Jestem wdzięczna za pomoc i wszystkim bardzo polecam 🙂
Ada Barteczko
Ada Barteczko
2023-03-10
Wizyta przebiegła bezproblemowo i bezbolesnie w miłej atmosferze. Panie na recepcji bardzo miłe, zostało przeprowadzone szczegółowe badanie oraz lekarz rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Serdecznie polecam!
Lorenzo Ferrazzano
Lorenzo Ferrazzano
2023-03-10
I was in Albusdent and I am very plasently surprised that the communication with doctor was super easy.The visit went very well, without pain and in good atmosphere. I really recomend that place to all of the foreign people”
Ania Kacprzyk
Ania Kacprzyk
2023-03-10
Jestem bardzo zadowolona z wizyty, Panie na recepcji bardzo pomocne, na wizycie Pan doktor cierpliwie odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dziękuje całemu zespołowi, w szczególności Pani Wiktorii , która nie odprawiła mnie z kwitkiem przy umawianiu kolejnej wizyty gdy mój grafik nie pokrywał się idealnie z grafikiem gabinetu!
Anna Korzeniowska
Anna Korzeniowska
2023-03-10
Do Albusdent trafiłam z polecenia i się nie zawiodłam! Wizyta odbyła się PUNKTUALNIE i w miłej atmosferze. Pani doktor ze szczegółami opowiedziała mi przebieg leczenia i odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dodatkowo przyjemne, czyste i nowoczesne wnętrze. Polecam dalej;)
dradex
dradex
2023-03-10
Pozdrawiam miłe Panie z obsługi oraz Panią szefową. Profesjonalne podejście do pacjenta, szybka oraz przyjemna wizyta polecam gorąco 😀
adrian manton
adrian manton
2023-03-09
For as long as I can remember, I was bothered by the appearance of my teeth. I often thought about getting a few crowns done, but the cost in Ireland often outweighed the need to do this work. I had previously looked into getting dental work done abroad but always found some silly reason not to go until my Polish friend suggested Albusdent in Krakow to me. After a few emails with Albusdent's owner, Magda, describing the work I wanted to do, it was suggested that I visit her clinic to review my options and see the quality of work done on previous patients. After seeing their great results, I decided to get a few crowns done in Albusdent. Following a thorough consultation with the dentist, I decided to go ahead with their dental plan we had just discussed. It was one of the best decisions I have ever made and I cannot recommend Albusdent enough. Both the owner, Magda, and her staff were very professional, friendly, helpful, informative, and made me feel extremely comfortable during my visit. Their Aftercare service showed no limits as they always answered any questions or queries I had. I would highly recommend Albusdent to anyone thinking of getting dental work done outside Ireland as I now find myself asking why I didn't do this sooner.
Dariusz Grzelak
Dariusz Grzelak
2023-03-09
Klinika godna polecenia! Wszyscy mili uprzejmi i zAngażowani. Dentystka bardzo profesjonalna. Jeszcze tam wrócę nie raz 😁

Umów się na konsultacje

Zadzwoń lub umów się online

komórkowy 693 760 000

stacjonarny 12 411 00 67

X

    Chcesz umówić się na wizytę lub zapytać o szczegóły - zostaw kontakt oddzwonimy!

    +48 693 760 000