Menu Zamknij

Protetyka przywróci piękny uśmiech

Protetyka stomatologiczna zajmuje się leczeniem ubytków w uzębieniu, w tym przypadku oczywiście najczęściej wybierane są implanty zębowe, dodatkowo protetyk zajmuje się także dopasowywaniem oraz naprawą protez zębowych. Dzięki temu będziemy mogli uzupełnić braki w uzębieniu, obecnie stosowane implanty łatwo przyjmuje nasz organizm, dodatkowo nasze nowe zęby będą wyglądały identycznie jak pozostałe. Z pewnością wykorzystanie nowoczesnych materiałów, takich jak kompozyt czy też porcelana, sprawią iż będą to zęby na lata.

Protezy zębowe

Implanty zębowe są rodzajami protez stałych, dzięki temu możemy uzupełnić braki, które wyglądają nieestetycznie. Pamiętajmy, iż brak zęba utrudnia przeżuwanie pożywienia, dodatkowo może powodować uczucie niewygody. W tym przypadku w dziąsło wszczepiana jest specjalna tytanowa śruba, która następnie będzie służyła jako filar dla implantu.

Protezy zębowe ruchome

Jedną z opcji, jeżeli chodzi o uzupełnienie braków w uzębieniu, będzie zastosowanie protezy ruchomej, która będzie w odpowiedni sposób dopasowana do naszej szczęki, jest to bardzo popularny sposób na uzupełnienie braków. Mogą być to różnego rodzaju mosty, możemy w ten sposób uzupełniać przykładowo brak kilku zębów obok siebie.

Protezy zębowe stałe

Protezy stałe, oprócz pojedynczych implantów, mogą występować także w formie mostów, wówczas możemy odbudować kilka zębów, można odbudować także łuk zębowy, który będzie stale oparty na implantach. W tym przypadku do szczęki lub też żuchwy możemy wszczepić punktowo specjalne implanty, na których osadzimy protezę. Będzie to rozwiązanie najwygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ nie będziemy musieli wyjmować oraz myć tego rodzaju protezy, może być założona na kilka lat.

Proteza szkieletowa

Proteza szkieletowa stosowana jest, kiedy pacjent posiada część swoich zębów, które będą służyły jako miejsce do zamocowania. Najczęściej tego typu proteza wykonana jest z metalu, akrylu. Obecnie protetyka stomatologiczna wykorzystuje wiele nowoczesnych materiałów, które powodują, iż tego rodzaju protezy bardzo dobrze będą się przyjmowały, będą wytrzymałe, dzięki czemu mogą służyć nam przez wiele lat. Oczywiście na początku lekarz stomatolog musi przeprowadzić odpowiednie badanie, obecnie stosowane są także aparaty RTG, które pozwalają tworzyć obraz 3D naszej szczęki, dzięki czemu będziemy mogli bardzo dobrze dobrać protezę szkieletową. Wówczas będzie ona wygodna, z pewnością nie będzie sprawiała problemów podczas przeżuwania.