Menu Zamknij

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna zajmuje się wyglądem naszych zębów, wykonywaniem zabiegów redukcji kolorów, likwidowania różnego rodzaju przebarwień, które mogą powstawać w wyniku picia kawy czy też palenia papierosów. Naturalnie można także uzupełnić braki w uzębieniu, zastosować w tym przypadku licówki czy też korony. Nowoczesne technologie stosowane obecnie w stomatologii pozwalają na wykonanie nowych zębów, które nie będą odróżniały się od pozostałych.

Wytrzymałe licówki ceramiczne

Jednym ze sposobów na poprawę wyglądu naszego uzębienia będą licówki ceramiczne, są to cienkie nakładki protetyczne, które przyklejane są do licowej części zębów. Dzięki nim możemy szybko zmienić nie tylko kolor, ale także kształt zęba. Z pewnością osoby, które posiadają niesymetryczne uzębienie, mogą skorzystać z licówek, które wykonane są z nowoczesnych, bardzo trwałych materiałów. Dzięki temu możemy nosić je przez długi czas, z pewnością są bardzo estetyczne. Licówki ceramiczne możemy dobrać kolorystycznie do pozostałych zębów, dzięki czemu nie będą się odróżniały. Oczywiście licówki porcelanowe obojętne są dla tkanki ludzkiej, dlatego też dobrze przyjmują się, nie sprawiając problemów. Porcelana preferowana jest ze względu na możliwości uzyskania cienkiej oraz bardzo wytrzymałej warstwy. Dzięki licówkom możemy uniknąć szlifowania zębów, jest to opcja, którą wybiera wielu pacjentów.

Dlaczego stomatologia estetyczna jest obecnie tak popularna?

Obecnie stomatologia estetyczna wykorzystuje wiele nowoczesnych rozwiązań, będzie to przykładowo skanowanie 3D, dodatkowo wykorzystywane jest także oprogramowanie do analizy kształtu szczęki oraz twarzy. Dzięki temu wykonywane implanty, licówki ale także korony z pewnością będą bardzo dobrze pasowały do pozostałych zębów. Będziemy mogli uzyskać równe i symetryczny uzębienie, dodatkowo także nowoczesne materiały zapewniają dużą wytrzymałość. Oczywiście możemy także wybielać zęby, dodatkowo także stosować implanty, które będą posiadały dokładnie taki sam odcień, jak pozostałe nasze zęby.

Ceramiczne korony protetyczne

Stomatologia estetyczna zajmuje się także odtwarzaniem prawidłowego kształtu zęba, w tym przypadku można wykorzystać korony protetyczne. Dzięki nim będziemy mogli przykryć uszkodzony ząb, dodatkowo będzie pełniła ona funkcję ochronną oraz wzmacniającą. Odbudujemy w ten sposób zęby zniszczone w wyniku złamania czy też próchnicy. Metoda ta stosowana jest w przypadku, kiedy nie możemy zrekonstruować zęba za pomocą materiału kompozytowego, oczywiście odcień zostanie dobrany idealnie do od koloru pozostałych naszych zębów. Oczywiście mogą być to korony protetyczne wykonane z metalu czy też korony ceramiczne, które uznawane są za najbardziej wytrzymałe oraz estetyczne. W ten sposób zabezpieczymy nasz ząb na wiele lat, korona będzie imitowała naszą naturalną zębinę oraz szkliwo.